Inconel 625 vs 718: resistència a la corrosió vs alta resistència per a eines de fons de petroli i gas

Sep 10, 2026

Deixa un missatge

Inconel 625 (UNS N06625)és un aliatge de níquel reforçat-solució-sòlida optimitzat per a la resistència a la corrosió, amb una resistència moderada (rendiment 414-517 MPa) i una excel·lent immunitat als clorurs i als gas-àcids, la qual cosa el converteix en el predeterminat per a entorns corrosius de fons de pou. Inconel 718 (UNS N07718) és un aliatge de ferro-níquel endurible- per precipitació dissenyat per a una alta resistència (rendiment 1035-1240 MPa, aproximadament 2,5 vegades 625) i resistència a la fatiga, el que el converteix en l'elecció per a les eines mecàniques de suport de càrrega on predominen el pes i les eines mecàniques de fons.

 

La regla de selecció: trieu 625 quan la corrosió (H2S, CO2, clorur, aigua de mar) controla el disseny; trieu 718 quan la força, la rigidesa, la fatiga o el pes impulsin el disseny - i per als pous més exigents, utilitzeu 718 per als elements estructurals i 625 per a les superfícies exposades a la corrosió-.

 

Quina és la diferència fonamental entre Inconel 625 i 718?

 

La diferència bàsica és el mecanisme d'enfortiment: l'Inconel 625 s'enforteix en solució sòlida (la seva força prové del molibdè i el niobi dissolts, de manera que es manté dúctil i resistent a la corrosió), mentre que l'Inconel 718 està endurit per precipitació (la seva alta resistència prové del tractament gamma{{-}} precipitat-} primer i gamma{6}} precipitat amb un tractament tèrmic{{-}} primer que augmenta la força però afegeix complexitat metal·lúrgica).

 

Inconel 625 vs 718.webp

 

Aquesta distinció metal·lúrgica única explica gairebé totes les diferències importants per a un dissenyador d'eines de fons-. Com que el 625 es basa en l'enfortiment de la solució sòlida-, es pot subministrar en estat recuit i soldat sense perdre la resistència a la corrosió, i les seves propietats són relativament tolerants. Com que el 718 depèn de l'enduriment per precipitació, la seva resistència es crea mitjançant un tractament d'edat de dos-etapes (normalment 718 + 621 graus C o una condició "H"), el que significa que la seva duresa, resistència i fins i tot l'acceptació del seu servei NACE àcid-depenen del tractament tèrmic exacte. A la pràctica: 625 és l'aliatge de "corrosió-primer"; 718 és l'aliatge de "resistència-primer". Tots dos són de níquel-i tots dos resisteixen la corrosió molt millor que l'acer inoxidable, però el 625 és la millor barrera corrosiva i el 718 és el millor element estructural.

 

Com es comparen les composicions químiques de 625 i 718?

 

625 és un aliatge d'alt-crom, alt-molibdè níquel (Cr 20-23 per cent, Mo 8-10 per cent, Nb 3,15-4,15 per cent) ajustat per a la corrosió, mentre que 718 és un aliatge de níquel-ferro (Ni 50- per cent, C-2175 per cent, Fe-2175 per cent, per cent, Mo 2,8-3,3 per cent, Nb + Ta 4,75-5,5 per cent, Ti 0,65-1,15 per cent, Al 0,2-0,8 per cent) ajustat per a l'enduriment per precipitació.

 

La química reflecteix la intenció del disseny. 625 comporta un alt crom (per a la resistència a l'oxidació) i un alt molibdè més niobi (per reduir-la resistència a l'àcid, a les picades i a les esquerdes) i gairebé sense ferro (màxim 5 per cent) - una recepta resistent a la corrosió- pura -resistent a la corrosió. 718 i la seva resistència a la corrosió menor{5}} és inferior), però afegeix titani i alumini (els elements d'enduriment de precipitació-que formen el Ni3(Al,Ti) gamma-doble-Ni3Nb gamma-doble-primer gamma) a més de ferro substancial (per reduir el cost i ajudar a endurir). El ferro més alt i el Mo més baix en 718 són per això que el PREN (número d'equivalent de resistència a la fosa) de 718 és inferior al de 625, tot i que 718 és mecànicament superior. La taula següent quantifica el contrast.

 

Taula 1. Comparació de la composició (percentatge de pes nominal)

Element

Inconel 625 (UNS N06625)

Inconel 718 (UNS N07718)

Níquel (Ni)

58,0 min (saldo)

50.0 - 55.0

Crom (Cr)

20.0 - 23.0

17.0 - 21.0

Molibdè (Mo)

8.0 - 10.0

2.8 - 3.3

Niobi + Tàntal

3.15 - 4.15

4.75 - 5.50

Ferro (Fe)

5,0 màx

17,0 min (equilibri)

Titani (Ti)

0,40 màx

0.65 - 1.15

Alumini (Al)

0,40 màx

0.20 - 0.80

Cobalt (Co)

1,0 màx

1,0 màx

Carboni (C)

0,10 màx

0,08 màx

Enduridors de precipitació

Cap (SSS)

Ti + Al (PH)

 

Quin aliatge té una millor resistència a la corrosió?

 

L'Inconel 625 té clarament una millor resistència a la corrosió inherent que el 718: el seu PREN (uns 48-52 versus 38-42 per 718), un molibdè més alt i un crom més alt li donen una resistència superior a les picades de clorur, la corrosió de les escletxes i l'esquerda de gasos àcids, mentre que la barrera de corrosió725 és l'opció preferida8, de manera que la barrera de corrosió725 és l'opció preferida. la seva força i s'utilitza quan la corrosió és moderada o mitigada per recobriment/superposició.

 

Which Alloy Has Better Corrosion Resistance.webp

 

La resistència a la corrosió en les escales d'aliatges de níquel principalment amb contingut de crom i molibdè. 625 ofereix aproximadament un 20-23 per cent de Cr i un 8-10 per cent de Mo, produint un PREN d'uns 48-52 i un historial provat en aigua de mar (CPT per sobre de 80 graus C), gas àcid i entorns àcids només {{5} per cent i 1 C-2) 2,8-3,3 per cent de Mo, donant un PREN d'aproximadament 38-42 - encara molt millor que l'acer inoxidable (316L PREN 23-26), però significativament inferior a 625.

 

En salmorres de fons de forat que contenen clorur-, el 625 resisteix a les perforacions on el 718 pot necessitar protecció catòdica o un marge de corrosió. Tots dos resisteixen bé l'esquerdament per tensió de sulfur en les condicions adequades, però el molibdè més alt del 625 li dóna més marge en un servei agressiu de clorur-àcid. La guia pràctica: per a peces directament exposades a fluids anulars corrosius, aigua produïda o gas àcid, especifiqueu 625; per als membres estructurals en entorns menys agressius o protegits, 718 és acceptable i més fort.

 

Taula 2. Comparació de la resistència a la corrosió

Mode de corrosió

Inconel 625

Inconel 718

PREN (aprox.)

48 - 52

38 - 42

Pitatge de clorur (CPT)

Excellent (> 80 C)

Bé (menys de 625)

Corrosió per escletxes

Excel·lent

Bé

Immunitat al gas àcid (H2S).

Excel·lent (recuit)

Bona (controlat-calor)

CO2 / corrosió dolça

Excel·lent

Molt bé

Aigua de mar

Excel·lent

Bé (pot necessitar CP)

Millor ús

Barrera contra la corrosió

Estructural en env més suau.

Font: recopilacions de dades d'assaig de corrosió; Estudis de corrosió NACE; fitxes d'aliatge.

 

Quin aliatge té més resistència?

 

Inconel 718té una resistència dramàticament superior a 625: en la condició d'enduriment de l'edat-ofereix una resistència elàstica de 1035-1240 MPa i una resistència a la tracció màxima de 1275-1500 MPa - aproximadament 2,5 vegades el rendiment del recuit, que és de 14714}147{14} per què el 718 domina els components de fons de forat de càrrega i crítics per a la fatiga.

 

La força és on 718 guanya de manera decisiva. La reacció d'enduriment de precipitació-en 718 (gamma-primer i gamma-doble-primer) augmenta la resistència a la fluència des de la línia de base recoberta de la solució{-(uns 350{-450 MPa) a més de 1000 MPa després de l'envelliment, sense que es perdi massa ductilitat{10}solució{10}ductilitat només, supera al voltant de 414-517 MPa de rendiment i 827-1034 MPa de tracció en estat de recuit, i no es pot endurir més mitjançant tractament tèrmic (el treball en fred pot augmentar-lo una mica però a costa de la resistència a la corrosió).

 

Per a eines de fons com ara components d'empaquetadors, penjadors de tubs, mugrons d'aterratge,-peces de vàlvules de seguretat i-corda o mesura-mentre-perforen carcasses (MWD), la proporció d'alta resistència-a-pes de 718 permet als enginyers dissenyar peces més petites i lleugeres de -{7}} - - -} -} - - - -}} relació de pes més gran). el pes de la corda importa. La compensació-és que la força del 718 depèn del control del tractament tèrmic i és més sensible al sobreescalfament.

 

Taula 3. Comparació de la resistència mecànica (típica)

Propietat

Inconel 625 (recuit)

Inconel 718 (endurit per edat-)

Resistència a la tracció

827 - 1034 MPa

1275 - 1500 MPa

Límit de rendiment (0,2%)

414 - 517 MPa

1035 - 1240 MPa

Elongació

30 per cent

12 - 21 per cent

Duresa

85 - 95 HRB

30 - 44 HRC (per condició)

Força-a-pes

Moderat

Alt (rendiment 2,5x)

Resistència a la fatiga

Bé

Excel·lent

Font: especificacions del producte ASTM; Fulls de dades de metalls especials SMC-063 / SMC-045.

 

Com funcionen els 625 i 718 al servei Sour (NACE MR0175)?

 

Tots dos aliatges s'accepten per al servei àcid segons la NACE MR0175 / ISO 15156, però amb diferents limitacions: el recuit 625 (per sota de 35 HRC) s'accepta fàcilment com un aliatge resistent a la corrosió-sense límit d'esquerdes ambientals, mentre que el 718 ha d'estar en una condició de calor controlada per sota del límit de duresa {{6} que mantingui la duresa NACE{6} H1150 o solució-recuita-i-condició envellida), perquè el 718 més-envellit o-endurit pot superar els 35 HRC i perdre l'acceptació.

 

How Do 625 and 718 Perform in Sour NACE MR0175 Service

 

NACE MR0175 / ISO 15156 Part 3 cobreix ambdós aliatges. Per a 625, la condició-recuitada de la solució és inherentment inferior a 35 HRC (uns 15-equivalents a 20 HRC), de manera que es qualifica sense un tractament tèrmic especial-i s'utilitza àmpliament en gasos àcids. Per al 718, la situació és més matisada: l'edat estàndard-condició endurida (p. ex., 718 graus C / 621 graus C) pot produir duresa de fins a 40+ HRC, que incompliria el límit de 35 HRC. Tanmateix, NACE reconeix 718 en condicions específiques de baixa-duresa (com ara la condició d'envelliment- "H1150", aproximadament 28-36 HRC depenent de la subsecció) per a un servei àcid, i les edicions més recents la llista 718 amb tractament tèrmic i límits de duresa definits.

 

La implicació d'enginyeria: quan s'especifica 718 per als pous àcids, l'ordre de compra ha d'anomenar la condició exacta -acceptable de la NACE i requerir la verificació de la duresa; quan s'especifica 625 per als pous àcids, la condició de recuit estàndard és suficient. Tots dos han de tenir un treball en fred limitat (718 especialment) i una verificació PMI.

 

Taula 4. NACE MR0175 Sour-Posició de servei

Aspecte

Inconel 625

Inconel 718

Llistat de la NACE

Acceptat (CRA)

Acceptat (amb condició)

Condició requerida

Solució recuit

Condició de PH de -duresa baixa definida

Límit de duresa

Per sota de 35 HRC (fàcil)

Per sota de 35 HRC (-controlat amb calor)

Límit ambiental SCC

Cap (intrínsec)

Cap en estat acceptat

Precaució en la contractació

Estàndard

Cal anomenar la condició NACE exacta

Font: NACE MR0175 / ISO 15156-3 (2020); Annexos de servei àcid d'aliatge.

 

Quins són els límits de temperatura per a l'ús de fons de pou?

 

Per a una resistència contínua al fons de forat, l'Inconel 718 és útil fins a uns 650 graus C (els seus precipitats sobre-envelleixen i es suavitzen per sobre d'això), mentre que l'Inconel 625 conserva una resistència útil a uns 650 graus C i la resistència a l'oxidació fins a uns 982 graus C -, però a la pràctica tots dos s'utilitzen molt per sota d'aquests sostres i gasos aproximadament molt per sota d'aquests sostres. 200-250 graus C per a la majoria de pous, més alt per HPHT).

 

La temperatura del fons del forat importa de dues maneres: l'oxidació/corrosió a la superfície i la retenció de la força a la profunditat. 625 té una excel·lent resistència a l'oxidació a alta-temperatura (fins a uns 982 graus C a l'aire) gràcies al seu alt crom, i conserva una força significativa fins a uns 650 graus C. 718 manté la seva alta resistència només fins a uns 650 graus C; per sobre d'això, els precipitats gamma-doble-primer s'engreixen (més de l'-edat), fent que la força caigui cap al nivell-recuit de la solució.

 

Per tant, per a una veritable resistència a la -temperatura, pot ser preferible 625 (o fins i tot aliatges de temperatura-superior), mentre que per a una càrrega de-temperatura--moderada-alta-temperatura, 718 és immillorable. La majoria de les eines de fons de petroli i gas funcionen per sota dels 250 graus C (excepte els pous HPHT que arriben a 200-230+ graus C), de manera que tots dos aliatges tenen un marge de temperatura ampli; el factor decisiu segueix sent la corrosió davant la resistència, no la temperatura, en el rang normal.

 

Taula 5. Embolcall de temperatura i resistència

Paràmetre

Inconel 625

Inconel 718

Temperatura màxima de força útil

uns 650 C

uns 650 C (més de-edats més amunt)

Temperatura màxima d'oxidació (aire)

aproximadament 982 C

aproximadament 650 - 700 C

Ús típic de fons de forat

< 250 C common

< 250 C common

HPHT (>200 C) apte

Bé

Bona (força conservada)

Ajust criogènic

Excel·lent (fins a -196 C)

Bé (fins a -127 C típics)

Font: dades d'aliatges d'-alta temperatura ASM; Directrius de materials HPHT.

 

Com es comparen 625 i 718 per a eines específiques de fons de forat?

 

Per a les eines de fons de forat, s'ha seleccionat 625 on predomina l'exposició a la corrosió (segell de l'empaquetador, components corrosius de l'anell, maquinari de la línia de control, exposició a gas àcid), mentre que 718 es selecciona on predomina el servei mecànic (penjadors de tubs, mugrons d'aterratge, molles de vàlvules de seguretat i tiges, carcassa de càrrega ràpida MWD/L{5}) - i els conjunts híbrids utilitzen una estructura 718 amb 625 superfícies revestides o seleccionades.

 

How Do 625 and 718 Compare for Specific Downhole Tools

 

Les eines de fons de forat abasten una àmplia gamma de treballs, de manera que els dos aliatges són complementaris en lloc de competir. Els empaquetadors i el maquinari d'acabat que es troben en fluids produïts corrosius o gas àcid s'inclinen cap a 625 per a les seccions-exposades a la corrosió. Càrrega-coixinet i fatiga-peces crítiques - com ara la tija d'una vàlvula de seguretat subterrània, elements de subjecció-d'alta resistència, molles i les carcasses pesades de la tala-mentre-les eines de perforació (LWD) - exploten la resistència i la vida útil a la fatiga 718. Una combinació comuna-del món real és un cos estructural 718 amb retalls o revestiments resistents a la corrosió-625 a la interfície de fluids, que captura tots dos avantatges. La matriu de decisions a continuació mapa els tipus d'eines amb l'aliatge preferit.

 

Taula 6. Matriu de selecció d'eines de fons

Component de fons de forat

Aliatge preferit

Per què

Cos de l'envasador (pou corrosiu)

625

Barrera contra la corrosió

Penjador de tubs

718

Alta resistència, càrrega

Vàlvula de seguretat subterrània

718

Força + fatiga

Primavera SSSV

718

Alta resistència, ritme de primavera

Mugró d'aterratge / bloqueig

718 o 625

718 força o 625 corrosió

Carcassa MWD / LWD

718

Força-a-pesar, fatiga

Línia de control / capil·lar

625

Corrosió, conformabilitat

Elements de fixació-d'alta resistència

718 (A-286 alt.)

Rendiment + fatiga

Revestiment / superposició de corrosió

625

Pitting + immunitat àcida

Maquinari de finalització HPHT

625 o 718

Per conductor dominant

Font: manuals de materials d'acabament de fons de forat; especificacions de l'operador.

 

Com es diferencien la soldadura i la fabricació?

 

L'Inconel 625 és més fàcil de soldar i es manté resistent a la corrosió-soldat-(farciment ERNiCrMo-3, no cal PWHT), mentre que l'Inconel 718 requereix un tractament tèrmic d'enduriment per precipitació-després de la soldadura per restaurar la resistència i és més sensible a les{{7}8}zones afectades per calor i esquerdes. la tensió-esquerda per edat - fa que 625 sigui l'opció de fabricació de menys-risc i 718 l'opció de més rendiment-però més cura.

 

Les diferències de fabricació segueixen el mecanisme d'enfortiment de nou. 625 solda fàcilment amb ERNiCrMo-3 (AWS A5.14, UNS N06625) o similar, i com que no és endurible per precipitació-, la zona de soldadura segueix sent resistent a la corrosió- sense tractament tèrmic posterior-; aquest és un avantatge important per als conjunts de soldadura complexos. 718, en canvi, s'han de recobrir en solució-i envellir després de la soldadura per recuperar la seva alta resistència, i el procés de soldadura pot induir esquerdes per deformació-envelliment a la zona-afectada per calor-si el preescalfament, l'interpass i el tractament tèrmic posterior a la soldadura no estan controlats.

 

Per a la soldadura de camp o taller de conjunts de fons de forat, 625 és més tolerant; 718 requereix procediments qualificats i sovint un cicle complet de re-calor-. El farciment per a 718 és normalment ERNiFeCr-2 (UNS N07718) per coincidir amb la composició base.

 

Taula 7. Comparació de soldadura i fabricació

Factor

Inconel 625

Inconel 718

Farciment típic

ERNiCrMo-3 (N06625)

ERNiFeCr-2 (N07718)

Es requereix PWHT

No

Sí (recuit de solució + edat)

Risc-de trencar-se per l'edat

Baixa

Més alt (necessita atenció HAZ)

Com a corrosió-soldada

Excel·lent

Bé (però no endurit per l'edat-)

Risc de fabricació

Abaix

Superior (procediment crític)

Font: AWS D1.6; Guies de soldadura de metalls especials per a 625 i 718.

 

Quin és el cost relatiu de 625 vs 718?

 

Generalment, l'Inconel 718 té un preu lleugerament superior a 625 per quilogram (aproximadament un 10-30 per cent més en forma de molí) a causa dels seus requisits més estrictes de tractament químic i-termic, però la diferència de cost real es compensa amb la resistència molt més alta del 718, que permet als dissenyadors utilitzar menys material i aconseguir que l'eina sigui més lleugera, de manera que el cost del component no només depèn del cost total del 718}. preu per kg.

 

What Is the Relative Cost of 625 vs 718

 

Tots dos aliatges són materials bàsics de níquel-premium que costen molt més que l'acer inoxidable (aproximadament 5-10 vegades 316 L per kg), de manera que el delta 625{-vs{-718 és secundari a l'aliatge{-en comparació amb-l'acer inoxidable a causa de la seva decisió típica d'inoxidable{725}portiu/titanio superior{725}. control químic i el tractament tèrmic d'enduriment obligatori de l'edat{{19}. Tanmateix, com que el rendiment del 718 és aproximadament 2,5 vegades més gran, una càrrega determinada pot ser transportada per una secció més petita del 718, sovint compensant la prima per kg i reduint el mecanitzat i el pes de la corda. Per a l'adquisició, tots dos estan disponibles com a barra, placa, forja i tub sense soldadura; els terminis de lliurament de 718 forjades en condicions específiques de la NACE poden ser més llargs. La taula següent ofereix intervals indicatius per kg (mill-direct, 2026).

 

Taula 8. Comparació de preus indicativa de 2026 (USD per kg, mill-directe)

Formulari del producte

Inconel 625

Inconel 718

Barra / vareta

18 - 28

22 - 34

Placa

20 - 30

24 - 36

Forjades

30 - 55

35 - 65

Tub sense costures

28 - 45

32 - 50 (limitat)

Força relativa

1,0x (línia de base)

Rendiment 2,5x

Font: llibre de preus JN Alloy 2026; enquesta de cotització del molí. Només indicatiu.

 

Cas pràctic: Finalització de pous HPHT - Disseny híbrid 625/718

 

Un operador que desenvolupava un pou de gas HPHT àcid (uns 190 graus C, 8 per cent de H2S, clorur alt) va especificar 718 per al penjador de tubs d'alta càrrega i mugrons d'aterratge, però 625 per a totes les línies de control i retallades de l'empaquetador exposades a la corrosió-, eliminant tant el dèficit de resistència (718) com el risc de clorur{8}2} el disseny d'un-aliatge únic hauria quedat sense abordar.

 

El pou presentava dos reptes simultanis: una càrrega mecànica elevada al penjador (afavorint la resistència del 718) i un fluid agressiu de clorur-àcid (afavorint la resistència a la corrosió del 625). Una única-opció d'aliatge hauria forçat 625 (prou fort però amb un marge de corrosió innecessari i una resistència més baixa) o 718 (fort però amb un PREN més baix i restriccions de condicions NACE més estrictes).

 

L'equip d'enginyeria va dividir la funció: membres de càrrega-en 718 (qualificats per a una condició NACE-acceptable de baixa-duresa amb verificació de duresa per sota de 35 HRC) i totes les superfícies de corrosió-mullades amb fluids en 625 (solució-recuit, acceptació estàndard de la NACE). Les línies de control utilitzaven capil·lar 625 per a la immunitat{10}}a llarg termini amb els clorurs. Després de tres anys de funcionament, la finalització no mostra cap intervenció induïda per corrosió-ni cap problema estructural, la qual cosa valida l'enfocament híbrid. La prima de material respecte a un disseny de tot-625 va ser d'aproximadament un 12 per cent, però va evitar un augment de la mida del penjador impulsat per la força.

 

Font: informe de finalització de l'operador HPHT (anònim); Arxiu d'aplicacions JN Alloy.

 

Preguntes freqüents

 

P: Què és millor per a les eines de fons, Inconel 625 o 718?

R: Depèn del controlador de disseny dominant. L'Inconel 625 és millor quan la corrosió (H2S, CO2, clorur, aigua de mar) controla el disseny, perquè té una resistència superior a les picades/esquerdes/acids (PREN aproximadament 48-52) i solda sense perdre la resistència a la corrosió. L'Inconel 718 és millor quan la càrrega mecànica, la fatiga o el pes controlen el disseny, perquè la seva resistència a la fluència endurida per precipitació (1035-1240 MPa) és aproximadament 2,5 vegades la de 625. Molts acabats utilitzen tots dos: 718 per a elements estructurals, 625 per a superfícies exposades a la corrosió.

 

P: L'Inconel 718 és més fort que el 625?

R: Sí, significativament. En la condició d'enduriment per edat-, 718 ofereix una resistència elàstica de 1035-1240 MPa i una resistència a la tracció de 1275-1500 MPa, aproximadament 2,5 vegades el rendiment de 625 recuit (414-MPa 2-414{13}} rendiment de 5,17 MPa, tracció). Aquesta alta relació resistència/pes és per això que 718 s'utilitza per a penjadors de tubs, tiges de vàlvules de seguretat, elements de subjecció i carcasses MWD/LWD on 625 seria massa feble o massa pesat.

 

P: Quin resisteix millor la corrosió, 625 o 718?

R: Inconel 625 resisteix millor la corrosió. El seu crom més alt (20-23%) i molibdè molt més alt (8-10 per cent enfront del 2,8-3,3 per cent en 718) li donen un PREN d'uns 48-52 enfront d'uns 38-42 per a 718, a més d'una immunitat provada a les picadures de clorur per sobre dels 80 graus C, però encara és molt millor que l'acer inoxidable. és el més feble dels dos en fluids corrosius agressius de fons de pou.

 

P: Es pot utilitzar Inconel 718 en servei àcid (H2S)?

R: Sí, però amb el control-del tractament tèrmic. D'acord amb la norma NACE MR0175/ISO 15156-3, 718 s'accepta per al servei àcid només en una condició especificada de precipitació de baixa duresa-que manté la duresa per sota de 35 HRC (per exemple, una condició de tipus H1150-super-envellida). La comanda de compra ha d'anomenar exactament la condició acceptable-NACE i requereix la verificació de la duresa. El recuit 625, per contra, s'accepta com un aliatge resistent a la corrosió sense una prova especial de tractament tèrmic.

 

P: El 718 és més car que el 625?

A: Una mica. L'Inconel 718 normalment costa un 10-30% més per quilo que el 625 en forma de molí a causa d'un control químic més estricte i de l'enduriment obligatori de l'edat-. Tanmateix, la força més gran del 718 sovint permet als dissenyadors utilitzar menys material i construir eines més lleugeres, que poden compensar la prima per-kg. Tots dos són molt més cars que l'acer inoxidable (uns 5-10 vegades 316L), de manera que el delta 625-vs-718 és secundari a la decisió d'aliatge versus inoxidable.

 

P: Què és més fàcil de soldar per a conjunts de fons de forat?

R: Inconel 625 és més fàcil de soldar. Utilitza farciment ERNiCrMo-3 i segueix sent resistent a la corrosió-com-soldat sense tractament tèrmic posterior-de soldadura, la qual cosa fa que sigui menor-risc per a conjunts soldats complexos. L'Inconel 718 ha de ser solucionat{10}}recuit i envellit després de la soldadura per recuperar la força i és més sensible a les esquerdes per deformació-a la zona afectada-per la calor, la qual cosa requereix procediments molt controlats i sovint un tractament-de calor-complet. Per a maquinari de fons de forat fabricat en camp o soldat, 625 és l'opció més indulgent.

 

Enviar la consulta
Vine a nosaltres
I comenceu els vostres RFQ ara.
Poseu -vos en contacte amb nosaltres